Zapach stolca wydobywający się z organizmu i cuchnięcie z ust

Witam.Mam pewien problem,czuje od siebie zapach stolca i mam straszny oddech z ust nawet zaraz po umyciu zebow.Bylam juz u roznych lekarzy,ale nikt nie moze zdiagnozowac co mi naprawde dolega a z problemem borykam sie juz od dziecka.Przyznam ze kiedy zrobilam sobie detox proble z oddechem troche sie zmniejszyl,ale zaraz potem powrocil,chciala bym to jakos zwalczyc,ale niestety zaden lekarz dotej pory nic mi nie pomogl,robilam tez badanie na refuks ale nic nie wykazalo.Prosze o pomoc

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Najczęstszą przyczyną przykrego zapachu z ust są stany zapalne uzębienia zwłaszcza z toczącym się procesem ropnym oraz refluks żołądkowo-przełykowy.Proszę skonsultować się ze stomatologiem i/lub gastrologiem oraz stosować często aerozole o aromacie mięty, gumy do żucia oraz unikanie potraw posiadających intensywny zapach, np. czosnku, cebuli.