Zapalenie krtani w ciąży a odpowiednia terapia

Witam. Jestem na poczatku 16-go tygodnia ciazy. Mam zapalenie krtani. Lekarz rodzinny( oczywiscie poinformowany) przypisał miflonide, ascorutical oraz neosine forte. I własnie mam pytanie odnośnie tego ostatniego leku. W ulotce jest napisane, że nie powinno sie go stosowac w czasie ciąży. Jedną tebletke już wzięłam, ale cały czas boje sie, że nie powinnam.Proszę o opinię, czy powinnam ten lek odstawic i czym ewentualnie go zastapić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Małgorzata Panek

Czy informowała Pani lekarza, że jest Pani w ciąży? Lek ten nie powinien być stosowany w ciąży, gdyż nie badano jego wpływu na rozwój płodu. Może Pani odstawić lek. W przypadku nieustępowania dolegliwości, proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam