Zapalenie oskrzeli u alergika spowodowane pleśnią

Moje dziecko choruje co miesiąc na zapalenie oskrzeli. W szpitalu stwierdzono po badaniu krwi że jest alergikiem. Moje pytanie brzmi czy może być to spowodowane wilgocią o raz pleśnią w domu czy może też ma alergię na psa typ.York nadmieniam że dziecko ma 2 lata i choruję od niemowlaka. Niewiem też czy taki 2 latek może mieć zrobione testy wykazujące alergie?

Milena Lubowicz

Przyczyną mogą być pleśni, podobno psy Yorki nie uczulają gdyż nie mają sierści tylko włosy. Wykonuje się testy alergiczne u tak małych dzieci, chociaż wynik ujemny nie oznacza braku alergii. Zdarza się, że trzeba je później powtarzać.
Pozdrawiam