Zapalenie pęcherza lub wyjałowienie pochwy u 27-latki

Od kilku miesiecy jestem leczona antybiotykami mam bardzo bolesne zapalenie pecherza lub pochwy juz nie wiem ,badania sa prawidlowe co mam robic,cierpie strasznie i nic mi nie pomaga,Czy to moze byc wyjalowienie pochwy i co mam robic mieszkam od niedawna w Anglii?Jak mam sie leczyc?

Witam, jeśli badania (badanie ogólne moczu, posiew moczu, badanie posiewu wydzieliny z pochwy) były prawidłowe to - być może - jest to bezbakteryjne zapalenie pęcherza. Zapalenie pęcherza nie zawsze ma tło bakteryjne. Znane są tzw. zespoły bólowe dna miednicy mniejszej - stanowią one dość duży problem dla urologii (i medycyny w ogóle), leczą się dość opornie, często występują np. po banalnym przechłodzeniu tej okolicy, często maja tło psychosomatyczne lub - jak mówią inni - czynnościowe. Sprawą o istotnym znaczeniu jest zróżnicowanie (badanie moczu, posiewy moczu) czy jest to zakażenie (bakterie) czy zapalenie bezbakteryjne. Ważne jest aby nie stosować w tym ostatnim przypadku zbyt często i niepotrzebnie przepisywanych antybiotyków. Przed kuracją antybiotykiem proszę starać się zawsze zrobić badanie ogólne moczu oraz posiew moczu - albowiem bardzo ważne jest ustalenie czy jest to ZAPALENIE (bez bakterii) czy ZAKAŻENIE (jeśli są bakterie) i czy zapalenie jest następstwem zakażenia. Po kuracji antybiotykiem (jeśli są bakterie w moczu czyli zakażenie) najlepiej zgodnie z wynikiem antybiogramu, należy wykonać ponownie posiew i badanie moczu aby przekonać się czy wyleczyła się Pani. Trzeba pokreślić, że BARDZO istotne jest ustalenie przyczyny zakażenia (wada wrodzona, współżycie płciowe, schorzenia ginekologiczne, osłabienie odporności wskutek innych schorzeń), a więc właściwa diagnostyka. Tym wszystkim powinien się zająć Pani lekarz pierwszego kontaktu, ginekolog, wreszcie urolog. Leczenie - zależne od przyczyny. Pozdrawiam RH