Zapalenie płuc a brak zmian w obrazie RTG

W jednej z porad lekarskich jaka tu znalazlam przeczytalam, ze zapalnia pluc nie zawsze daja zmiany w obrazie rtg. Prosilabym bardzo o odpowiedz - jakiego typu zapalnia pluc nie daja zmian w rtg? Choruje dosc czesto, lekarz stwierdza zapalenie pluc osluchowo, otrzymuje antybiotyk, ktory wlasciwie nie pomaga mi. Nigdy do konca nie pozbywam sie kaszlu, czyli nigdy do konca nie jestem zdrowa. Zawsze suchy i meczacy. Brak zmian w rtg. Objawy grypopodobne nawracajace i b.czeste. Pozdrawiam. Iwona

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie możliwe jest określenie konkretniej jednostki jaka nie dawałaby zmian w rtg płuc na 100%. Każda choroba przebiega nieco inaczej. Warto wspomnieć jednak iż Pani dolegliwości nie muszą świadczyć o zakażeniu bakteryjnym a np wirusowym na które wspomniany antybiotyk nie działa.