Zapalenie płuc i wynik RTG płuc u dziecka

witam Panie doktorze u mojego dziecka stwierdzono zapalenie oskrzeli i oczywiscie dostalismy antybiotyk, po 4 dniach stosowania poszlismy na kontrole do innego lekarza i stwierdzil ze to nie oskrzele tylko jest to zapalenie pluc - zrobilismy rtg i wszystko jest w porządku oprócz jednego zdania - POLA PŁUCNE BEZ ŚWIEŻYCH ZMIAN OGNISKOWYCH I NACIEKOWYCH> co to ma znaczyc? czy to znaczy ze zapalenia pluc jednak nie było , czy było tylko w pore został właczony antybiotyk? prosze o pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

U dzieci nie zawsze widoczne są zmiany w bad. RTG podczas zapalenia płuc. Ich obecność zawsze potwierdza zapalenie płuc, jednak ich brak nie wyklucza infekcji na 100%. Najważniejsze są objawy kliniczne.