Zapalenie rogówki i zespół suchego oka

Witam Od 3 tyg mam zapalenie rogówki , jest ono połaczone z zespołem suchego oka.Niestety będąc już już u kilku okulistów żadne mi nie pomógł pozbyć się zapalenia .Druga kwestią jest to ze jestem po przeszczepie szpiku , i po chorobie gvhd , oraz biorę leki imunosupresyjne i encorton. Bardzo prosze o poradę co dalej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji możliwość leczenia są znacznie ograniczone. Niemniej jednak doraźnie proponuję stosować sztuczne łzy lub inne preparaty o nawilżającym działaniu. Proszę także unikać długotrwałego siedzenia przed komputerem i wystawienia oczu na wiatr.