Zapalenie stawu kolanowego u 22-miesięcznego dziecka

Dzień dobry.Mój synek ma 22 miesiace i miał zapalenie stawu w kolanie,3 tygodnie byliśmy w szpitalu niby zapalenie zanikło ale mnie martwi nadal obrzęg na kolanku i to ze dziecko nie prostuje nóżki ma ja cały czas zgiętą.18 kwietnia ma mieć rezonans.Co mam z tym robić? Maluszek niedaje sobie dotykać tego miejsca gdy prubuję go masować czy ruszać nużką to odrazu wpada w histerię i mówi że boli co mam robić panie doktorze?U nas lekarze nie potrafią określi się dlaczego obrzęg się utrzymuje.

Wiec trzeba pogłębić diagnostykę w kierunku procesu zapalnego o rzadsze przyczyny ( m.innymi w kierunku chorób reumatycznej,.reumatoidalnych
Konieczny dobry doświadczony ortopeda dziecięcy,on udzieli wskazówek jak postępować ,jakie środki przeciwzapalne zastosować przynajmniej do czasu NMR ,aby synek nie cierpiał.Oszczędzać kończynę.

Nie widząc dziecka całościowo oraz szczegółowo( kolano) nic nie można odpowiedzialnie doradzić

Natomiast można doraźnie podać Nurofen ,aby złagodzić ból.

Podrawiam ciepło

Wskazana byłaby konsultacja ortopedy ewentualnie reumatologa, konieczne jest też określenie stanu zapalnego, ewentualne rozpisanie leków przeciwzapalnych lub przeciwbólowych, żeby synek nie cierpiał. Pozdrawiam