Zapalenie ucha i ból węzłów podżuchwowych

Ok. miesiąca temu miałam zapalenie ucha (ból i opuchlizna). Lekarz przepisał mi krople z antybiotykiem. Po tyg. przeszło. Mineły 3 tyg. i od kilku dni bolał mnie jeden węzeł chłonny podżuchwowy. Teraz boli mnie już kilka obok, mam to miejsce opuchnięte.Od jakiegoś czasu jestem podziębiona, daja znać o sobie zatoki, pobolewa mnie pęcherz, i dziąsło gdzie wykruszył się kawałek plomby (mieszkam w UK ze stomatologiem nie jest łatwo)...czy to tylko jakieś ogólne bakteryjne przeziębienie?

Na pewno konieczna jest kolejna wizyta u lekarza rodzinnego o raz konsultacja stomatologiczna na której zostanie wykonane RTG oraz przeprowadzona dokładna diagnostyka jamy ustnej.

czy węzły chłonne podżuchwowe są powiekszone i bolesne z obu stron czy tylko z jednej, który ząb "pobolewa" i czy dziąsło jest opuchnięte przy tym zębie??
wydaje mi się, że to jednak jest jakiś ogólny problem - bardzo wskazane byłoby udanie się do lekarza ogólnego(rodzinnego)