Zapalenie zatok a skierowanie na operację

Od dwóch mam zapalenie zatok. brałam sterydy, antybiotyki, a do dzisiaj używam wziewów do nosa. zrobiono mi punkcję i płukano zatoki. jest gorzej, nie mam węchu, jestem zapchana. podstawowe testy wykluczyły alergie. TK wykazało, że mam zapchane zatoki sitowe, stan zapalny zupełnie zajął lewą zatokę. dostałam skierowanie na operację, ale lekarz w szpitalu radzi żebym znalazła dobrego alergologa i znalazła przyczynę stanu zaplanego we krwi. co robić? decydować się na oerację czy szukać dalej?
KOBIETA ponad rok temu

Skuteczność balonikowania zatok

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jaka jest skuteczność tego zabiegu.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nie jestem w stanie poradzić co powinna Pani zrobić. Podstawowe testy wykluczyły alergię. Można poszerzyć diagnostykę w tej kwestii. Jeżeli jednak nie zostanie ustalona przyczyna, to zabieg operacyjny jest konieczny. Polega on na usunięciu błony śluzowej z zatoki.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Skoro testy wykluczają alergię, a opisane zmiany świadczą o zaawansownym procesie zapalnym w obrębie zatok, sugerowałbym zabieg operacyjny, który udrożni górne drogi oddechowe i zapewni wentylację. Trwanie w obecnym stanie stwarza potencjalne zagrożenie pojwienia się powikłań zatokowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty