Zaparcia i wlew kontrastowy u 3-miesięcznego dziecka

Witam syn w wieku 3 mc, miał wlew kontrastowy , ponieważ ma zaparcia jest od urodzenia na mleku modyfikowanym. Badanie wykazało "kanał odbytnicy wąski, bańka odbytnicy i esica poszerzone, esica wydłużona tworzy dodatkową pętlę układającą sie w prawym dole biodrowym. Co czeka dziecko ?

Marta Mielniczuk

Witam, wiele zależy również od badania przedmiotowego przeprowadzonego przez lekarza, oraz zebrania dokładnego wywiadu, z opisu badania radiologicznego można jedynie przypuszczać, że Pana dziecko może być diagnozowane w kierunku choroby Hirschsprunga. W skład takiej diagnostyki wchodzi również badanie manometryczne, oraz czasem w celu ostatecznego potwierdzenia biopsja odbytnicy. Pozdrawiam.