Zaparcia u 15-miesięcznego dziecka

Witam. Mój obecnie 15-miesięczny synek ma problem z zaparciami.Biopsja wykazała obecność zwojów splotu Meissnera z komórkami zwojowymi w ilości 1-2/zwój. Lekarz wykluczył chorobę Hirschsprunga (tym samym oprację)zalecił stosowanie diety bogatoresztkowej, doraźnie lactulozę i kontrolę w przychodni w kwietniu. Problem nie zniknął,choć jest lepiej-syn nie wrzeszczy przy robieniu kupki.Oddaje stolec co 2,3 dni. Chciałabym wiedzieć,co jeszcze mogę zrobić,żeby było lepiej,do jakiego lekarza się udać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja ze swoim lekarzem - gastroenterologiem dziecięcym. Można doraźnie stosować czopki glicerynowe.