Zaparcia u niemowlaka

Moj mała ma 4 tygodnie i od trzech dni ma zaparcia. Jakies półtorej tygodnia temu miała kolki i podałam jej delicol przez dwa dni i kolki jako takie ustąpiły. dziecko dopajane jest herbatka z kopru włoskiego około 20-30ml przy kazdym jedzeniu i je 120-150ml mleka. Moj chłopak zastanawia sie czy stosowanie herbatki lub delicolu albo fakt ze stosujemy aftin na plesniawki ,moze miec wpływ na to ze mała ma zaparcia. zastosowałam dzisiaj malutki kawałek czopka glicerynowego i super zadzialalo. Rada?

Małgorzata Panek

Zaparcia u niemowlaka mogą wynikać ze zbyt małej ilości wypijanych przez dziecko płynów. Jednakże u dzieci karmionych piersią zdarza się , że dziecko nie wypróżnia się codziennie i nie jest to objaw niepokojący , jeżeli nie towarzyszą mu zaburzenia przybierania masy ciała.
W przypadku gdyby dziecko nie rozwijało się prawidłowo, proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam