Zaparcia u wcześniaka

Witam.Synek wcześniak urodzony w 28 tygodniu ma zaparcia.Karmiony do niedawna Bebilon Nenatal Premium z Pronutrą po osiągnięciu masy 3200g przeszedł wraz ze swoją siostrzyczką na Bebilon 1 z Pronutrą. Ma obecnie zaparcia (siostra nie). Po konsultacjach z lekarzem przechodzimy stopniowo na Bebilon Comfort jednak sytuacja nie ulega poprawie. Synek pręży się niemiłosiernie i płacze. Uspokajamy go kołysaniem i masowaniem brzuszka. Stymulacja końcówką termometra pomaga jednak jest ryzykowna
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z nadreaktywnoscia na składniki preparatu stosowanego do żywienia.

0

ma problemy z trawieniem bo jego układ enzymatyczny nie daje sobie jeszcze rady ze zwiększoną ilością mleka. Proszę spróbować podać DELICOL, oraz Dicoflor i ewentualnie Debridat jeśli nadal będą zaparcia. . Jeśli to nie pomoże to mleko Bebilon pepti .

0

Witam. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, być może konieczna będzie dalsza modyfikacja diety dziecka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty