Zaparcia z bólem w okolicy odbytu i krwią w kale

Dzień Dobry Tydzień temu wróciłam z Malezji . Razem z mężem lekko się zatruliśmy , mieliśmy biegunkę , bolał nas brzuch . Te objawy ustąpiły ale do tej pory mam straszne zaparcia z bólem w okolicy odbytu i krwią w kale , jestem senna i osłabiona , czy powinnam się przebadać czy poczekać aż wszystko wróci do normy ?

jeśli w ciągu 2 tygodni od powrotu pomimo leczenia objawowego (dieta bogato błonnikowa, dobre nawodnienie) objawy nie ustąpią proszę udać się do lekarza