Zapobieganie opryszczce na twarzy

Wywzukujac w internecie pewna porade, majaca pomoc mi w zapobieganiu opryszczki przylozylam sobie na twarz (pod ustami) wacik nasaczony octem spiryt. 10% - pieklo ale myslalam, ze tak ma byc. Po chwili na wierzchniej warstwie skory jej ton zrobil sie o wiele jasniejszy. Umylam twarz woda i nalozylam na to miejsce siemie lniane i masc z wit a i e zeby zalagodzic. Poki co miejsce nie jest tak intensywnie "wybielone", ale cale czerwone. Po nalozeniu w/w nie piecze. Co to i co robic?

Wygląda na lekkie oparzenie kwasem octowym. Maść z witaminą A i siemię lniane nie zaszkodzą, ale główne znaczenie ma czas. Jeśli w trzy dni nie przejdzie, proszę pójść do dermatologa, będzie potrzebne leczenie. A w przyszłości proszę nie wierzyć w rewelacje z internetu. Sieć pełna jest głupot i spotka Pani jeszcze wielu oszołomów, którzy wszystko wiedzą lepiej.

Nie stosować czarów, to po pierwsze.
Dostępne są preparaty na opryszczkę, kremy, plastry, płyny. Ewentualnie przy uporczywym problemie należy udać się do lekarza, dostępne sa doustne leki p/wirusowe, które z pewnością pomogą.