Zapomniałam wziąć tabletkę antykoncepcyjną

Dzień dobry. Zapomniałam wziąść drugiej tabletki ***** (hormonalna tabletka antykoncepcyjna) pierszego tygodnia wzięłam ją wraz z trzecią tabletką. Do stosunku doszło 2 godziny po zażyciu pierwszej tabletki.
Czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Bardzo porszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Uważa się, że przy zażywaniu tabletek jednofazowych dopuszczalne opóźnienie w przyjęciu kolejnej tabletki wynosi 12 godzin, w przypadku tabletek dwufazowych 6 godzin. Przy dłuższym opóźnieniu istnieje możliwość wystąpienia owulacji i zajścia w ciążę w danym cyklu. W Pani przypadku opóźnienie to wyniosło 24 godziny, istnieje więc teoretyczna szansa wystąpienia owulacji w danym cyklu, a co za tym idzie zajścia w ciążę. Do stosunku doszło na samym początku cyklu, co zmniejsza szansę zapłodnienia. Nie da się jej jednak wykluczyć. Należy pamiętać, że wszystkie metody antykoncepcyjne obciążone są pewnym ryzykiem zajścia w ciążę, a w przypadku doustnej antykoncepcji hormonalnej ryzyko to wiążę się głównie z nieregularnościami w przyjmowaniu kolejnych tabletek.
Polecam artykuł w naszym serwisie:http://abcantykoncepcja.pl/zapomnialam-o-tabletce-co-mam-robic

Pozdrawiam serdecznie!