Zapomniałam wziąć tabletkę - czy mogło dojść do zapłodnienia?

W niedzielę o godzinie 19 doszło do stosunku, a o 21 miałam przyjąć 1 tabletkę z nowego blistra po 7-dniowej przerwie. Tabletkę wzięłam dopiero w poniedziałek o godzinie 8 rano.
Czy mogło dojść do zapłodnienia? Jeżeli nie ma pewności, to biorę pod uwagę wzięcie tabletki „72 h”. Czy w przypadku brania tabletek antykoncepcyjnych mogę mimo tego wziąć tabletkę „72 h”? Czy nie będzie to zbyt silna dawka hormonalna? Co zrobić?
Dziękuję za pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opóźnienie w przyjęciu tabletki było krótsze niż 12 godzin, tak więc nie powinno dojść do zapłodnienia. Dla pewności może Pani przeprowadzić test ciążowy po zakończeniu bieżącego opakowania tabletek, jeżeli nie dojdzie do krwawienia. Nie zlecam przyjmowania tabletki „po” łącznie z antykoncepcyjnymi.

Pozdrawiam serdecznie!