Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniana 16 tabletka antykoncepcyjna

Witam.
Moja sprawa jest dość nietypowa. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat. (y****- dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) nie zażywam ich jednak jako antykoncepcji, ale jako pomoc przy wyregulowaniu hormonów. Mam 20 lat i jestem jeszcze dziewica. Jednak ostatnio uprawiałam z chłopakiem petting. Nie doszło do wytrysku w okolicy pochwy. Tego wieczora zapomniałam o tabletce. Dokładnie nie wzięłam 16 tabletki. Zawsze biorę je o godzinie 20. Wzięłam więc dwie naraz dnia następnego.
Czy mogę się obawiać, ze jestem w ciąży? Wydaje mi się, że skoro jestem dziewicą i do stosunku dopochwowego nie doszło to nie mam się czego bać, jednak wolę zapytać eksperta.
Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak wykonać test ciążowy?

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.
Rzeczywiście, nie ma możliwości, by w wyniku opisanego przez Panią zbliżenia doszło do ciąży. Gdyby jednak doszło do pełnego stosunku i zależało Pani na zachowaniu antykoncepcyjnego działania hormonów, to w przypadku zapomnienia tabletki w trzecim tygodniu ich należy przyjąć zapomnianą tabletkę jak najszybciej (tak jak to Pani uczyniła), dokończyć opakowanie i rozpocząć kolejne bez robienia przerwy. Druga metoda to odstawienie reszty tabletek i wcześniejsze rozpoczęcie 7-dniowej przerwy.
Pozdrawiam!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy