Zapomniana tabletka antykoncepcyjna i późne jej przyjęcie

Witam! Zapomniałam wziąć tabletki o zwykłej porze, tj. godzina 10 w czwartek i zażyłam ją razem z piątkową o godzinie 18 dopiero. Dodam, że zawsze kocham się z zabezpieczeniem dodatkowym. Co mam teraz zrobić? Czy dalej przyjmować normalnie tabletki i nie robić po prostu przerwy tylko zażyć od razu nowe opakowanie? Proszę o szybką odpowiedź!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Rozumiem, że zażyła Pani tę tabletkę o osiemnastej w piątek, razem z tabletką przypadającą na piątek? Takie opóźnienie może spowodować spadek skuteczności antykoncepcji. W Pani przypadku sytuacja jest jednak o tyle komfortowa, że stosuje Pani dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli jest to Pani ostatni tydzień przyjmowania tabletek z tego opakowania, to może Pani nie robić 7-dniowej przerwy między opakowaniami, tylko od razu rozpocząć kolejne opakowanie. Jeśli był to pierwszy lub drugi tydzień, to proszę zrobić przerwę po ukończeniu bieżącego opakowania. Pozdrawiam serdecznie!