Zapomniana tabletka antykoncepcyjna o 10 godzin

Witam.
Zapomniałam 14 tabletki antykoncepcyjnej. Wzięłam ją z 10 godzinnym opóźnieniem. Chciałabym się dowiedzieć czy jestem nadal zabezpieczona i nie ma powodów do zmartwień? Biorę tabletki od 12 miesięcy, pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło.
Proszę o rzetelną informację. Pozdrawiam, Kasia

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przyjmuje się, że przy jednofazowych tabletkach antykoncepcyjnych (ten sam skład przez cały okres przyjmowania) spóźnienie nieprzekraczające 12 godzin nie powinno doprowadzić do owulacji. Przy tabletkach dwufazowych ta granica wynosi 6 godzin. Jeżeli więc przyjmuje Pani tabletki jednofazowe, to nie należy się obawiać niechcianej ciąży.
Polecam artykuł na naszym serwisie:
http://abcantykoncepcja.pl/zapomnialam-o-tabletce-co-mam-robic

Pozdrawiam serdecznie!