Zapomniana tabletka antykoncepcyjna przy PCOS a ciąża

Witam!
Kiedy po wyjściu za mąż zdecydowaliśmy się na dzidziusia, stwierdzono u mnie PCOS (prolaktyna i testosteron - w normie), miałam nieregularne miesiączki. Jestem przy 3 opakowaniu D**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), 1 tabletkę z 3 op wzięłam 19.04, jednak zapomniałam wziąć 24.04.
Czy jest możliwość/ryzyko zajścia w ciąże?
Dodam, że stosunek odbył się w niedzielę i nie zabezpieczaliśmy się dodatkowo.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Skoro nie wzięła Pani tej tabletki w ogóle, również następnego dnia, kiedy sobie Pani o niej przypomniała, to ryzyko zajścia w ciążę istnieje, mimo występujących u Pani zaburzeń hormonalnych. Aby zachować działanie antykoncepcyjne tabletek, powinna Pani przyjąć zapomnianą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznaczałoby to przyjęcie dwóch naraz) i zachować wstrzemięźliwość lub stosować prezerwatywę przez kolejne 7 dni. Radzę wykonać test ciążowy pod koniec przyjmowania tabletek z bieżącego opakowania i. W razie wyniku negatywnego, ponowić go pod koniec 7-dniowej przerwy, nawet jeśli pojawi się krwawienie z odstawienia. Zaznaczę jednak, że szansa na ciążę nie jest duża.
Pozdrawiam serdecznie!