Zapomniana tabletka! WAŻNE!

Witam!
Od trzech lat stosuje tabletki antykoncepcyjne. Mam pytanie, mianowicie w czasie 7 dniowej przerwy pomiędzy tabletkami odbyłam stosunek z chłopakiem. Problem tkwi w tym, że zapomniałam pierwszej tab z opakowania następnego i wzięłam dwie dnia następnego, jednak minęło już więcej niż 12 h.

Czy duże istnieje prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciążę, bądź czy już w nią zaszłam? I czy da się coś jeszcze zrobić żeby jej zapobiec?
Proszę o odp. to dla mnie bardzo ważne.

KOBIETA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.
Istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, ale nie jest ono duże. Teraz nic już nie może Pani zrobić, aby temu zapobiec. Proszę się jednak nie martwić na zapas. Po ok. 14 dniach od stosunku może Pani wykonać test ciążowy, następnie ponowić go po kolejnym tygodniu i w przerwie po zakończeniu bieżącego opakowania. Przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek  z obecnego opakowania powinna Pani też unikać ciąży w dodatkowy sposób- np. zachowując wstrzemięźliwość lub stosując prezerwatywę.
Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy