Zapoznanie dziecka z nowym partnerem

Witam, pytanie do psychologa. miesiac temu poznalam mezczyzne, ja po rozwodzie,mam 6 letnia corke. Mieszkam z nia i rodzicami. Spotykam sie z mezczyzna u niego w domu, z seksem sie nie spieszymy, ale on powiedzial ze chce do mnie przyjezdzac, poznac corke, czy to dobry pomysl, odpowiednia pora, corka nie pamieta gdy moj byly maz mieszkal z nami, prosze o porade, po jakim czasie poznac kolege, czy to dobry pomysl, jak to wszystko poukladac. Corka nie widziala mnie z zadnym kolega

Witam,
Dlaczego Pani myśli,że jest czymś niewłaściwym utrzymywanie kontaktów z ludżmi ,gdy ma się dziecko.Nie wiadomo,co prawda,czy obecna znajomośc przerodzi się w trwały związek,więc jedyna rada,by nie nie interpretować przedwcześnie tej znajomości córce,jako synonimu rodzica./nie sugerować,że to przyszły tatuś,lecz przyjaciel,kolega itp/.To dobra i przydatna nauka życia,że każdy chce i powinien mieć kontakty towarzyskie.Nie ma też powodów,by nie mógł Pani odwiedzać i poznać córkę.Jest to więc problem ,który powinniście traktować,jak bardzo pozyteczne i miłe zdarzenie.No i wreszcie,kto powiedział,że nie mozna pokazac dziecku,że mama jest szczęśliwa.
Pozostaje tylko życzyć Pani szczęścia.
Pozdrawiam.

Witam,
bardzo mnie cieszy, że zadaje Pani pytanie o córkę. Nie każdy rodzic ma na uwadze potrzeby i emocje dziecka w tego typu sytuacjach.
Dla dziecka to bardzo ważne i stresujące przeżycie, gdy do życia rodzinnego dołącza nowa osoba. Stąd też warto przedstawić córce nowego partnera wówczas, gdy przekona się Pani czy może obdarzyć go zaufaniem, wtedy, gdy związek nabierze jakiegoś charakteru, stanie się np. poważną, długotrwałą relacją. Z tego, co Pani pisze zna tego mężczyznę dopiero od miesiąca, nie wiadomo więc jeszcze, jak będzie wyglądała Państwa relacja w przyszłości. Pani pytanie oraz wahanie, o którym czytam wskazuje na to, że nie ma Pani jeszcze gotowości do wprowadzania do swojego życia rodzinnego tego mężczyzny. Nie warto więc ulegać jego sugestiom, co do spotkań w Pani domu. Według mnie warto poczekać co przyniesie przyszłość i w jakim kierunku dalej rozwinie się relacja. Wówczas sama Pani poczuje, że chciałaby tego akurat mężczyznę przedstawić, najważniejszej wydaje mi się w tym momencie, osobie w Pani życiu.
Życzę powodzenia w budowaniu swojej przyszłości oraz pielęgnowania dotychczasowej uważności na swoją córkę :)