Zaprzestanie jedzenia, tycie, wypadanie włosów i myśli samobójcze

Witam, mam zaraz 19 lat mój wzrost to 170. Od pewnego czasu nie jem. Chcę jeść, ale w pewnym momencie wycofuje się. Tak trwa od kilku dni. Znajomi twierdzą że jestem zbyt chuda. Tyje mniej wiecej 5 kg w ciągu 6 miesiecy. Boję się że ze Mną jest coś nie tak. Do tego wypadają Mi włosy, mam myśli samobojcze, kruche paznokcie jak i od dawna suchą . Co Mi jest? Proszę o pomoc. ;(

Rozumiem, że objawy, które Pani opisała oraz ich niejasne pochodzenie budzą w Pani niepokój. To, co Pani napisała może świadczyć o wystąpieniu zaburzeń odżywiania. Są spowodowane zazwyczaj pewnymi emocjami, negatywnym obrazem siebie i powodują m.in. osłabienie organizmu (stąd objawy, o których Pani wspomina). Proponuję skonsultować się z psychologiem i podjąć terapię.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Opisane przez Panią objawy są niepokojące i wskazują na zaburzenia odżywiania. Powinna Pani w miarę szybko skontaktować się z psychologiem bądź psychiatrą, najlepiej z ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania bądź posiadającymi doświadczenie w pracy z takimi problemami. Na takiej wizycie możliwe będzie postawienie diagnozy i ustalenie formy pomocy Pani.