Zarażenie Mycoplazma genitalium u 24-letniej kobiety

Witam. Zarazilam się od partnera który ma mycoplazme genitalium. Zrobiłam posiew na z dpm mycoplasma/ureoplasma badanie wyszlo dodatnie na ureaplasma species. Wrazliwe na tetracyklina klarytromycyna pristinamicyna. Moje pytanie brzmi czy musze zrobic jeszcze badanie na ta mycoplazme genitalium czy beda dzialac na to te same bakterie.

Lek. Tomasz Budlewski

Z powyższego opisu wynika, że mycoplasma nie wyszła. Proszę udać się do lekarza prowadzącego po odpowiednie recepty.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na te bakterie zadziałają te leki, które Pani wymieniła. Nie ma potrzeby wykonywać dodatkowych badań.

Pozdrawiam.