Zasady karmienia i pojenia pacjenta przez sondę

karmienie i pojenie pacjenta oraz zasady karmienia i pojenia (karmienie łyżeczka , przez sonde )

Milena Lubowicz

W pierwszej kolejności proszę pamiętać, że jedzenie, które Pani podaje nie musi wyglądać apetycznie, ważne żeby zawierało wszystkie potrzebne wartości odżywcze. Można np. dodać do obiadu (zmiksowanego) łyżkę masła żeby dostarczy potrzebne tłuszcze. Gdy osoba jest mocno niedożywiona można dodawać odżywki białkowe np. Protifar dostępne w aptece. No i proszę pamiętać o przepłukaniu sondy po zakończonym karmieniu.
Pozdrawiam