Zasinienie szyjki macicy i negatywny test ciążowy

Witam Ostatnią miesiączkę miałam 30 września, współżyłam z mężem 5 i 7 października - stosunek był z finałem w środku.16 października byłam u lekarza i stwierdził zasienienie szyjki macicy.Natomiast na usg nic jeszcze nie było widać.Na drugi dzień zrobiłam beta i wyszło 0,1 czyli brak ciązy. Potem 21 października powtórzyłam i znowu ten sam wyniki.Czyli pewnie ciązy brak.To czym spowodowane może być to zasinienie?

Wynik najbardziej obiektywny do rozpoznania wczesnej ciąży to betaHCG. Nieco później do potwierdzenia ciąży i określenia jej lokalizacji używa się usg ginekologicznego, z uwidocznieniem zarodka z akcją serca. Objaw opisywany jako zasinienie jest bardzo subiektywną oceną koloru szyjki macicy. Klasycznie uważa się ten objaw za objaw wczesnej ciąży, ale przy obecnym dostępie do badań lab i usg traci na znaczeniu. Kolor siny jest wrażeniem oglądającego, i nie jest opisany (nie oznacza) jako ważny objaw chorobowy.