Zastawka aortalna bez zmian organicznych

Badanie echokardiograficzne mam 31 lat proszę o wyjaśnienie tego winiku. Lewa komora EDD-48 mm,ESD-32 mm,EDV-70 ml,EF-55% .Kurczliwość odcinka w normie .Funkcje rozkurczowe E-93 cm/s,A-55 cm/s, IVS10 mm PW 11mm . Lewy przesionek:33 mm 23 cm, a prawy 11 cm prawa komora (4CH):22 mm ,zastawka mineralna:bez zmian organicznych ,PPM ugina się do LA. zastawka trójdzielna:bez zmian zastawka aortalna bez zmian organicznych grand.Max-12 mmHg, gradient Sredni 6,5 mmHg fala zwrotna : Slad

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę zgłosić się do swojego lekarza, który zlecał badanie. Prawidłowa i merytoryczna wymaga znajomości Pani historii choroby.