Zastawka mózgowo-rdzeniowa a uczucie ucisku w odcinku szyjnym

Witam ! mam pilne pytanie . Moj maz ma zastawke mozgowo rdzeniowa . ostatnio zaczal uprawiac sport i po zrobieniu pompek czuje dyskomfort na odcinku szyjnym . czy to mozliwe ze zastawka sie przemiescila , bo on ma takie uczucie .. Do tej pory przez kilka lat jej nie czul . Czy to zagraza jego zdrowiu ..jezeli zastawka zostala zruszona

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Proponuję konsultacje z lekarzem.