Zastój w nerce w ciąży

Witam jestem po raz 2 w ciąży jest to 28 tydzień , w poprzedniej ciąży miałam zastój w prawej nerce czy jest możliwość , bym w tej ciąży też miała zastój, jeśli tak to proszę o radę jak temu zapobiec .

Może się to powtórzyć,zalecam spanie na lewym boku,ale zależeć to będzie od ucisku ciężarnej macicy na prawy moczowód w zaawansowanej ciąży.