Zastosowanie antykoncepcji awaryjnej po stosunku bez zabezpieczenia

Witam, po stosunku bez zabezpieczenia w ciągu 24h zażyłam tabletkę EllaOne (akurat byłam tuż przed owulacją). Okres powinien był wystąpić w ciągu 2-3 tyg po zażyciu tabletki, jednak to nie nastąpiło. Minęły już 4 tygodnie od jej zażycia, okres nie wystąpił, ale test ciążowy wykazał wynik negatywny. Czy jest możliwe, aby przez tak długi okres po zażyciu tej tabletki (4tygodnie) nie wystąpiła menstruacja?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to częste zjawisko, ale nie można takowego wykluczyć. Jeżeli okres nie pojawi się w najbliższym czasie proszę zgłosić się do ginekologa.