Zastosowanie Escapelle a ryzyko ciąży

Zastosowanie Escapelle Witam.Musze sie poradzic,mianowicie przydazyla mi sie wpadka(pekla prezerwatywa)okres zaczal mi sie 3maja.2014 trwal ok.5-6dni.. , ale p do sedna;11maja pekla nam prezerwatywa ok godziny 23.00 ,12Maja ok.13h po niebezpiecznym stosunku zazylam tabletke Escapelle . Nie mam do tej pory dzadnych skudkow ubocznych.Prosze mi napisac czy ta tabletka jest na tyle skuteczna bym mogla spac spokojnie?Bardzo sie denerwuje cala sytuacja. Z powazaniem Patrycja

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zażyła ją Pani wcześnie, bo przed upływem 24h od stosunku. Jest więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że zadziała ona prawidłowo. Proszę się nie martwić. Sugeruję skonsultować się z ginekologiem za ok. 2-3 tygodnie. Lekarz będzie miał możlwiość oceny endometrium w badaniu USG.