Zastosowanie Escapelle po stosunku w 11 dniu cyklu a termin wiarygodnego testu ciążowego

Witam, 11 dnia, 27 dniowego cyklu, doszło do stosunku bez zabezpieczenia. Escapelle zostało zażyte po 14 godzinach. Chciałabym się dowiedzieć, kiedy najlepiej wykonać test ciążowy.

Milena Lubowicz

Test jest wiarygodny po 14 dniach od stosunku, a około 10 dni po ewentualnym zapłodnieniu można wykonać poziom BhCG z krwi.
Pozdrawiam

Marta Mielniczuk

Aby wynik testu ciążowego był wiarygodny, należy odczekać przynajmniej 10 dni od czasu stosunku. pozdrawiam.