Zastosowanie implantu międzykolczystego typu Yoda w przestrzeń L4-L5

Witam przeszłam teraz operację kręgosłupa zastosowanie implantu międzykolczystego typu Yoda w przestrzeń L4-L5 i chciałam zapytać ponieważ w NFZ mam wpisaną procedurę medyczną ICD(9) artrodeza lędźwiowa lub lędźwiowo-krzyżowa z dostępu tylnego, wprowadzenie koszyczków węglowych, ceramicznych, tytanowych, wprowadzenie innego urządzenia do kręgosłupa H52 zabiegi z zastosowaniem implantu, czy to jest typowe oznaczenie wszystkich rodzajów operacji czy ja miałam to artrodezę wykonaną? proszę o odp

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to typowe oznaczenie dla grupy zabiegów jakie są wykonywane.