Zastosowanie krążka Nuvaring tydzień przed miesiączką

Witam, dwa dni temu włożyłam pierwszy krążek Nuvaring ale dopiero dzisiaj przypomniało mi się że miałam to zrobić pierwszego dnia miesiączki a do niej zostało mi jeszcze tydzień. Co ma zrobić? Wyjąc krążek czy zostawić? Jakie skutki uboczne mi grożą ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę nie wyjmować krążka oraz nie robić przerwy pomiędzy kolejnym opakowaniem. ( tylko tym obecnym a następnym, potem już w/g ulotki)
Dodatkowo przez okres 7dni należy stosować zabezpieczenie pod postacią prezerwatywy.