Zastosowanie leku Pramolan w ciąży

Witam. Jestem w 30 tygodniu prawidłowo rozwijającej się ciąży, czy mogę doraźnie zażyć lek Pramolan 50 mg?czy na tym etapie ciąży jest bardzo szkodliwy? całą ciąże aż do teraz przechodziłam bez lęków a teraz nerwica powróciła. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam,

Czy leczy się Pani z powodu nerwicy i lekarz psychiatra przypisał Pani leki? Wszelkie leki i ich zażywanie należy konsultować  z lekarzem prowadzącym. Nie można samemu sobie ich dawkować.Ciąża jest okresem, w trakcie którego mogą powrócić lęki czasami się nasilić. Warto aby zadbała Pani w tym czasie o siebie, była otoczona bliskimi i życzliwymi ludźmi, może warto porozmawiać z kimś komu Pani ufa?

Dzień dobry,

Wszelkie decyzje / wątpliwości powinna Pani omówić z lekarzem prowadzącym - psychiatrą i/lub ginekologiem.
A zamiast farmakoterapii (w ciąży), warto rozważyć podjęcie psychoterapii - która jest PODSTAWOWĄ metodą leczenia w przypadku nerwicy.