Zastosowanie tabletek Vibin Mini z Flumycone

Witam :) Biore tabletki vibin. Ale też i Flumycon doustne (dawka 50-czyli najmniejsza). Flumycon zaczęłam przyjmować już 3 dni przed stosunkiem. W piątek odbyliśmy z chłopakiem stosunek. Pulmonolog nie poinformował mnie o tym,że lek ten może zmniejszyć skuteczność vibinu. Stosunek odbył sie bez prezerwatywy. Nie było wytrysku w środku,gdyż chłopak wycofał sie dłuższą chwile przed. Czy mogłam zajść ? Czy nic sie nie powinno dziać ? Co teraz robić ? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lek ten może obniżyć poziom ochrony antykoncepcyjnej. W trakcie jego stosowania a także przez 7 dni po zakończeniu warto stosować dodatkowe zabezpieczenie.