Zastrzał pod paznokciem u stopy

Witam, od kilku miesięcy zmagam się z problemem - nie mogę zaleczyć zastrzału na dużym palcu od stopy. Widoczny jest duży obrzęk po obu stronach paznokcia, nacieki ropy pod paznokciem. Ból sprawia nieco mocniejszy nacisk czy lekkie uderzenie. Stosowałam maści ściągające, pudry lecznicze oraz sposoby domowe czyli gorącą wodę itp. Obecnie jestem poza granicą Polski i nie mam dostępu do specjalistycznej opieki zdrowotnej. Dodam, że problem trwa od pół roku. Czy da się to jakoś zaleczyć?

Witam. Z tego co Pani opisuje ma Pani problem z wrastającym paznokciem. I z tym problemem Pani sama sobie nie poradzi. Prawdopodobnie płytka paznokciowa kwalifikuje się do usunięcia. Obecnie nie radzę stosować maści ani zasypek. Należy stosować środki wysuszające. Pozdrawiam.

NIE ISTNIEJE LECZENIE NA ODLEGLOŚĆ BEZ ZBADANIA PACJENTA!!! Nie potrafię więc pomóc Pani! Jestem w stanie pomóc na miejscu,po zbadaniu Pani! zż