Zastrzyk antykoncepcyjny a dodatkowe zabezpieczenie

Dziekuje za odpowiedz.zastrzyk przyjelam drugi po 12tyg .chcialam jeszcze zapytac czy przy tym zastrzyku trzeba sie dodatkowo zabespieczac przy normalnym stosunku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku stosowania zastrzyków hormonalnych jako metody antykoncepcji zabezpieczenie występuje od przyjęcia pierwszej dawki leku. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie/.