Zastrzyk w 33. tygodniu ciąży a przyjmowanie leków Euthyrox i Kalipoz

Mam ujemna grupe krwi i w piatek mam dostac jakis zastrzyk, mimo iz nie wystapil konflik- przeciwcial do krwinek nie ma. Czy to jest bezpieczne dla dziecka w 33tyg ciazy??? Czy moga byc tego jakies skutki uboczne??? bIORE EUTHYROH I KALIPOZ czy to nie wejdzie w interreakcje z tym zastrzykiem ktory mi podadza???

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Bez podania nazwy leku nie można określić, czy i jakie mogą być skutki uboczne. Również bez dostępu do historii przebiegu obecnej i poprzednich ciąż niemożliwe jest skomentowanie pytania. Podanie zastrzyku należy przede wszystkim skonsultować z ginekologiem prowadzącym ciążę.

Jaki zastrzyk ma Pani dostać?Czy zapobiegających konfliktów is erologicznemu.? Zastrzyk podaje się profilaktycznie, nie lecznicze u kobiet z Rh ujemnym. Nie koliduje to ze stosowaniem Euthyroxu ani Kalipozu