Zastrzyki z kwasu hialuronowego po artroskopii kolana

Witam,jestem 8 m-cy po artroskopii kolana lewego,lekarz na usg zalecił mi zastrzyki z kwasu hialuronowego,opia usg:w zachyłku przednim brak wysięku.w stawie rzepkowo-udowym chrząstka o zwartych zarysach,ścieńczała na kłykciu przyśrodkowym,co odpowiada zmianom typu mamacyjnego.szpary stawowe zwężone.Proszę o pomoc, mój e-mail

Szanowany Panie, nie podał Pan przyczyny wykonania u Pana artroskopii oraz jej wyniku.
W tym wypadku opis "artroskopowy" Pana stawu kolanowego ma wieksze znaczenie od opisu badania usg. Jednak w przypadku uszkodzeń chrząstki widocznych w usg i zgodności opisu z objawami klinicznymi leczenie chondroprotekcyjne z zastosowaniem kwasów hialuronowych jest wskazane. Ta droga podania leku (bezpośrednio do stawu) zapewnia najszybsze dotarcie substancji odżywczych do chrząstki stawowej oraz bezposrednio poprawia "mozliwości ruchowe" stawu. W zalezności od rodzaju preparatu (jego objętości, gęstości) leczenie polega na podaniu pojedynczej lub kilku iniekcji. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do pełnej formy.