Zaszczepienie dziecka przeciwko żółtaczce i zastosowanie Xanax u matki a karmienie piersią

Witam. Dziś moja 9 miesięczna córeczka była szczepiona przeciwko żółtaczce...ja dziś teź doraźnie wzięłam xanax w dawce 0,5 mg karmie dziecko piersią...chciałam wieć zapytać po jakim czasie mogę znowu małą przystawić do piersi po wzięciu tego xanaxu??? przypominam tez ze tego samego dnia co wzielam xanax również dziecko było szczepione przeciwko szczepionce...z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby odczekać tylko 1-2 dni.