Zatkana jedna dziurka w nosie

Mam wiecznie zatkaną chociaż jedną dziurkę w nosie. Kiedyś miałem katar, i Cudem okazał się Xylometazolin WZF, po kilku sekundach mogłem w pełni oddychać. Najlepszy lek. Jednak używałem go za długo i ani się spostrzegłem a byłem uzależniony. Bez niego przed spaniem nie mogłem oddychać. Jednak już od 2-4 lat go nie używam. Mimo wszystko zawsze tylko jedną dziurką od nosa mogę normalnie oddychać (o ile to ma jakiś związek). Jaki jest problem? Co należy zrobić? Co może mi pomóc?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Zabieg balonikowania i płukania zatok

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, na czym polega ten zabieg.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Możliwe iż przyczyną dolegliwości jest przewlekły stan zapalny błony śluzowej w połączeniu ze skrzywieniem przegrody nosa. Proponuję wizytę u laryngologa.

0
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Przyczyną dolegliwości mogą być nieprawidłowości anatomiczne w obrębie jamy nosowej. Inną przyczyną może być stan zapalny w obrębie zatok czy reakcja alergiczna. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty