Zatkany nos i wydzielina spływająca po gardle u niemowlaka

Mój 2,5 miesięczny synek ma katar, który objawia się zatkanym noskiem, a wydzielina prawdopodobnie spływa mu po gardle, bo cały czas przełyka. Czy z powodu tej wydzieliny pojawiły się śluzowe stolce czy ich powodem może być jakaś poważniejsza dolegliwość? Śluzu jest na prawdę dużo. Sporadycznie wymiotuje też bezbarwnym płynem. Dziecko nie gorączkuje, marudzi przy jedzeniu, ale przybiera na wadze. Pediatra zalecił jedynie inhalacje i oklepywania. Czy jest jeszcze coś co może pomóc?

Witam
Nie piszesz, na jakiej diecie jest synek.
Jeśli jest na piersi, to stolec zdrowego dziecka karmionego piersią wygląda trochę jak zważony twerożek, są grudki, PASEMKA ŚLUZU i jest dosyć lużny.
"zatkany nosek" nie koniecznie świadczy o infekcji/ Przewody niemowlaczka są b wąskie, piszesz, ze mały czasem ulewa, lub wymiotuje. Ulewa się też wtedy przez nosek. Nawet najdrobniejsze zaschnięte "baby" zwężają i tek wąskie nozdrza.
Proponuje kilka razy dziennie zakraplać sól fizjologiczną do noska /3-5 kropli/, nie aerosol/ i ewent po 2-3 minutach odciągać FRIDA , do kupienia w aptece.
Jeśli dziecko wciągnie i połknie, to nic złego się nie dzieje.
Pozdrawiam L Pilsiecka