Zatkany nosek a alergia u 2,5-latka

Witam mój synek ma 2,5 roku od jakiegoś miesiąca dziecko ma cały czas zatkany nosek i oddycha buzią lekarz rodzinny steirdził ze prawdopodobnie jest to alergia przepisał syrop Dehistar i krople do nosa na alergie jednak to nic nie pomaga. Mamy w domu kota i psa jednak do tej pory nie było żadnych problemów.Pojawiło sie to po leczeniu zapalenia krtani i leczonym katarze zatokowym . Czy takie objawy moga byc faktycznie alergią czy raczej moga to byc zatoki? Proszę o porade.

Milena Lubowicz

Alergia może pojawić się w każdym wieku. Oczywiście w opisanym przypadku nie można wykluczyć zapalenia zatok, wszystko zależy od wyglądu kataru oraz objawów towarzyszących. Myślę, że można rozważyć konsultację laryngologiczną.
Pozdrawiam