Zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów

Witam od 22 lat mam problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Natura obdarzyła mnie burzą włosów, dlatego proces wypadania włosów bagatelizowałam niezdająca sobie sprawy z konsekwencji. Obecnie mam 29 lat i jest tragicznie. Przedziałek robię już z boku głowy, gdyż czubek głowy mam strasznie przerzedzony. Włosy wypadały mi na całej długości, ale najbardziej widać brak tych włosów na czubku i na skroniach oraz z tyłu głowy. W przeszłości miałam anemię, odchudzałam się, zażywałam przez dwa lata Yasmin (tabletki antykoncepcyjne). Stosowałam wcierki, chodziłam do trychologa na zabiegi i na laser i żadnych efektów. Od jakiś trzech lat bolą mnie również cebulki włosów, trudno ten ból określić. Po rozmasowaniu głowy jest lepiej. Przyznam się jeszcze że ogromnie się stresowałam i nadal się stresuję. Ponadto mam lęki. Próbuje z tym walczyć. Czy odzyskam swe włosy. Czy włosy przestaną mi wypadać. Co mam robić? Ostatnio byłam u dermatologa zapisał mi Kamiwaze do wcierania. Z internetu przeczytałam, że jest niebezpieczny, więc go nie kupiłam. Nie wiem co myśleć o tym specyfiku? Proszę o radę? Proszę również o podanie jakiejś kliniki ze specjalistami, którzy zajmują się wypadaniem włosów i radzą sobie z tymi problemami. Dermatolodzy i trycholodzy nie radzą sobie z tym tematem:(

PS

Kupiłam laser comb massager przeciw wypadaniu włosów. Czy to trafna decyzja? Wyniki badań TSH, progesteronu wyszły dobrze.

Witam! Proszę nie sugerować się tym co ludzie piszą na forach internetowych bo w większości nie są to informacje mające cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Gdyby się nimi kierować to na każdy lek można znaleźć kilka osób które napiszą, że jest niebezpieczny. Sugeruję żeby tak jak przepisał Pani dermatolog stosować Kamiwazę. Laser też nie jest złym pomysłem. Dodatkowo polecam kupić preparat Loxon 5% (zawierający minoksidyl), który jako jeden z nielicznych preparatów ma potwierdzone naukowo działanie hamujące wypadanie włosów. Po 2-3 miesiącach stosowania 2 razy dziennie (regularnie) włosy zaczynają odrastać. Stosowanie 2x dziennie nie jest zbyt wygodne ale preparat naprawdę działa. Tylko trzeba go stosować regularnie. Co do lęków to też (albo przede wszystkim) mogą powodować wypadanie włosów. Sugeruje udać się do psychiatry i przyjmować przez pewien czas przepisane przez niego leki. Może to spowodować zahamowanie wypadania włosów, nie mówiąc już o znacznej poprawie codziennego funkcjonowania. Dodam, że 90% tego co jest napisane na forach internetowych o lekach przeciwdepresyjnych jest wyssane z palca. Łysienie może być też spowodowane zaburzeniami hormonalnymi a szczególnie nadmiarem androgenów w organizmie oraz chorobami reumatycznymi. W pierwszym przypadku łysienie można zahamować lecząc zaburzenia hormonalne i podając preparaty zawierające finasteryd. W drugim konieczne jest kompleksowe leczenie. W każdym razie proszę poszukać lekarza, który wykona Pani badania w tym kierunku i przeprowadzi pełną diagnostykę. Co do klinik leczących łysienie to nie wiem gdzie Pani mieszka ale są w większości dużych miast. Proszę poszukać w internecie czy w pobliżu Pani zamieszkania nie ma takiej.

Pozdrawiam,
Lek. med. Dominik Siutka