Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zatrzymanie oddychania i drgawki podczas snu

Dobry wieczór! Podczas snu przestałam oddychać i dostałam drgawek, rodzina rozpoczęła sztuczne oddychanie po którym odzyskałam oddech ale przez kilkanaście minut nie można było nawiązać ze mną kontaktu(jak przy utracie przytomności).Odzyskałam świadomość po przyjeździe karetki pogotowia.Stwierdzono tylko przyspieszone i niemiarowe tętno. Nie chrapie, nie mam zdiagnozowanej padaczki, nie zdarzyła mi się dotychczas utrata przytomności w dzień.Co mogło być przyczyną?Jakie badania powinnam wykonać?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Badanie Ph moczu

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisany epizod mógł być spowodowany napadem epilepsji. Nie można wykluczyć zaburzeń rytmu serca jako przyczyny dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zleci niezbędne badania mające na celu ustalenie przyczyny dolegliwości.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczne jest wykonanie EEG, EKG oraz podstawowych badań krwi. Wskazana jest także konsultacja z neurologiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy