Zatrzymanie oddychania i drgawki podczas snu

Dobry wieczór! Podczas snu przestałam oddychać i dostałam drgawek, rodzina rozpoczęła sztuczne oddychanie po którym odzyskałam oddech ale przez kilkanaście minut nie można było nawiązać ze mną kontaktu(jak przy utracie przytomności).Odzyskałam świadomość po przyjeździe karetki pogotowia.Stwierdzono tylko przyspieszone i niemiarowe tętno. Nie chrapie, nie mam zdiagnozowanej padaczki, nie zdarzyła mi się dotychczas utrata przytomności w dzień.Co mogło być przyczyną?Jakie badania powinnam wykonać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisany epizod mógł być spowodowany napadem epilepsji. Nie można wykluczyć zaburzeń rytmu serca jako przyczyny dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zleci niezbędne badania mające na celu ustalenie przyczyny dolegliwości.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczne jest wykonanie EEG, EKG oraz podstawowych badań krwi. Wskazana jest także konsultacja z neurologiem.