Zatrzymanie zęba w dziąśle u 18-latka

Dzień dobry.Syn ma zatrzymany ząb w dziąśle bardzo głęboko.Co może stać się ,gdy nie zdecyduje się na leczenie w postaci wyciągnięcia zęba do łuku zębowego?Czy opcja zostawienia zęba może mieć konsekwencje medyczne w przyszłości?Syn ma 18 lat.Karina.

Jeżeli istnieje możliwość wprowadzenia zęba do łuku to oznacza, że nie jest on zbyt głęboko umiejscowiony.Wnioskuję, że jest to propozycja ortodonty. Brak wykorzystania tego zęba spowodować może zaburzenia zgryzu co w przyszłości grozi np. do problemami ze stawami skronoiwo-żuchwowymi. Ponadto ząb zatrzymany może być przyczyną torbieli, neuralgii.Brak decyzji teraz utrudni też jego usunięcie w przyszłości. Pozdrawiam