Zawał serca i niedotlenienie mózgu. Czy można liczyć na pozytywne rokowania?

Mój teściu miał rozległy zawał serca i do tego doszło jeszcze niedotlenienie mózgu. Leży już od 6 dni pod respiratorem bez jakichkolwiek oznak życia, tylko dziś otworzył oczy, ale tylko tyle się zmieniło. Na co można liczyć?

ponad rok temu

Witam

Rozległy zawał serca ze współistniejącym udarem mózgu (nie wiem czy niedokrwiennym, czy krwotocznym) na pewno wiąże się z bardzo złym rokowaniem.
Ale proszę także pamiętać, że to tylko statystyka i dokładnego rokowania nie można nigdy przewidzieć, w szczególności u chorych wysokiego ryzyka. Sugerowałbym rozmowę z lekarzem prowadzącym, który na pewno będzie w stanie udzielić bardziej precyzyjnej odpowiedzi, ponieważ zna pacjenta.
Pozdrawiam